Módní přehlídka "Napříč stoletím" v Pellyho domech v Polici nad Met. 14. 11. 2010.

 

Také Spona se rozhodla přispět na obnovu naší Suchodolské kapličky v Ticháčkově lese, která bohužel od léta již není.  

 

Pustili jsme se do naší osvědčené kultury a připravili módní přehlídku, se kterou jsme  vystupovali v mnoha okolních obcích, za hranicemi našeho okresu a dokonce i státu (v Polských Vambeřicích).

 

Na Polici jsme si s přehlídkou dosud netroufli. Město ale nabídlo prostory Pellyho domů a vzhledem k tomu, že byl celý výtěžek určen na kapličku, bylo to zcela zdarma.

 

Spolupráci nám nabídla také slavná skupina Slaveňáci, se kterou jsme vystupovali už několikrát.

 

V neděli po poledni, za neuvěřitelně krásného počasí, jsme tedy opět naložili do  pěkovského autobusu hromady oblečení a dalších doplňků.

 

Potřebné zázemí nám v zákulisí Pellyho domů poskytl pan Exner v bistru. Sál se k našemu překvapení začal postupně zaplňovat a dle odhadu se na naše společné vystoupení přišlo podívat téměř 250 diváků. Na dobrovolném vstupném tak bylo vybráno 9 140 Kč, které pan starosta odevzdal na konto sbírky.

 

Doufáme, že se nám podařilo všechny návštěvníky pobavit.  Dokonce jsme do finále v prádle zapojili i jednu divačku – vítězku vědomostní soutěže.

 

Děkujeme všem, kdo přišel a přispěl na obnovu kapličky. Dále chceme poděkovat těm, kdo přispěli k organizaci této akce – městu Polici nad Metují, obci Suchý Důl, panu Exnerovi.

 

Foto z přehlídky si můžete prohlédnout zde. Několik obrázků ze zákulisí můžete vidět tady.