Vedro v Babiččině údolí   

 

První červnovou neděli jsme se vydali do Ratibořic předvést módní přehlídku v rámci dnů města Police nad Met . Už představa, že se v nedělním parném dni navlékáme do kožichů a jiných oděvů, nás docela děsila. V deset hodin dopoledne přijel před Obecní úřad autobus, přesně nacvičeným stylem jsme ho naložili neuvěřitelnou haldou všeho potřebného a vyjeli. Po cestě jsme nabírali členy spolku. V Ratibořicích pan řidič zaparkoval u bývalého Panského hostince, v nevábném přístřeší jsme mezi prachem a hromadou listí rozložili šatstvo, boty, doplňky. Bylo docela zajímavé pozorovat kolemjdoucí, někteří neváhali dojít až dovnitř v domnění, že jde o trhový prodej všeho možného.

Chvíle příprav a už jsme začali s předváděním. Zvláště v kabátech a kožešinách to bylo opravdu náročné, diváků posedávalo jen několik, občas se zastavili kolem jedoucí cyklisté.

Nakonec jsme předvedli celou „sestavu“, protože druhý blok programu byl naplánován až na půl třetí odpoledne. V pauze jsme se občerstvili, někteří se šli projít po okolí, nejvíc lákal Viktorčin splav. Odpolední přehlídka byla prokládána focením celého souboru v jednotlivých sestavách oblečení. Ke konci se všichni už jen ploužili, vedro zmáhalo. Ale jako správní „profíci“ jsme se vzchopili v okamžiku vstupu na předváděcí prostor a snažili se, aby početnější publikum vidělo stejně kvalitní přehlídku, jako byla ta dopolední. Snad se nám to zdařilo…..  

V průběhu přehlídky dostali mnozí přihlížející malou pozornost od souboru,voňavý látkový pytlíček, a také letáky a vizitky s propagací našeho spolku.

Rádi si přečteme názory diváků na naši přehlídku. Stejně tak uvítáme nápady na její vylepšení......

       Jitka Ištoková                                                  foto zde