Tajné výlety


Tajný výlet 2015

Na tajný výlet SPONY jsme vyrazili 10. 10 2015. Putování jsme zahájili autobusem do Žďáru, a potom vlakem do Březové. Tam jsme nastoupili pěší pochod přes Pasa do hospody U Laudona. Po posezení se většina "Spoňáků" přesunula pěšky do Suchodola - mnozí se zastávkou Na Hrázi.
Foto zde            Foto od Gürtlerových                  
                    

 


Spona na oslavách 100 let hasičů na Slavném

 

20. června 2013 se někteří členové Spony zúčastnili oslav 100. let hasičů na Slavném. Byli jsme požádáni o přispění do bohatého programu sobotního dne. Rozhodli jsme pro krátkou improvizovanou scénku, která by se tematicky hodila k hasičským oslavám. Jeden z připravených provizorní ch domečků ze slámy a kartonů jsme hodlali využít jako „hnízdečko lásky“ ,  které ovšem nešťastnou náhodou vzplane. Nápad nás tak zaujal, že jsme příliš nebrali ani v potaz, že by aktéři scénky mohli také v domku uhořet. Nutno podotknout, že touto obavou se příliš netrápili ani dotyční „herci“. Hlavním úkolem bylo, hořící domek neuhasit, od toho tam měli být především hasiči s historickou stříkačkou, taženou koňmi. Na místě jsme doladili scénku ve spolupráci s Ostrostřelci, kdy jeden z členů gardy se zúčastnil jako jeden z hlavních účinkujících. Před diváky jsme předstoupili oblečení nejen na pole, ale i na korzo nedělní vsí. Domek se zapálit nakonec podařilo, herci neuhořeli, domek jsme neuhasili předčasně a koně se stříkačkou taky přijeli.  Po shlédnutí  zásahu historické stříkačky bylo všem jasné, že v dřívějších dobách hasit nebyla žádná legrace a že hasiči museli mít pořádnou fyzičku.

Na níže uvedených odkazech si můžete prohlédnout, jak celá akce probíhala:

Slavnostní schůze v pátek            Vystoupení SPONY            Nedělní oslava


Tajný výlet 2013

Po odkladech způsobených nedostatkem termínů i nepřízní počasí se uskutečnil v sobotu 21. 9. 2013 tradiční tajný výlet. Vzhledem k předpovědi počasí se zvolila kratší varianta. Ale myslím, že to stačilo. Jak se výlet vydařil si můžete prohlédnout na těchto obrázcích.

Další foto od Pavly