Karel Pfeiffer "Zůstat Suchodolákem"

Slaveňáci, o. s. a SPONA, o. s. pořádali 17. 6. 2011 ve sportovní hale penzionu Majky sousedské posezení.


"Nový Zéland"

dne 16. 4. 2011 se uskutečnilo promítání a povídáni o této překrásné zemi. Velice zajímavý večer připravili Pavla a Richard Gürtlerovi. Foto si můžete prohlédnout zde. 


 

Vánoční besídka v Suchém Dole

16. prosince 2010 připravila škola a školka pěknou besídku. Fotky z tohoto úžasného vystoupení si můžete prohlédnout tady. Pokud budete mít zájem o o některé fotky, ozvěte se mi.

 


Velký ohlas místních obyvatel, chalupářů ale i rodáků měl vzpomínkový večer „ Suchý Důl očima amatérské kamery“ Složený z pásma filmů ze 70tých a 80tých let, které promítal  p. Pfeifer.

Do doby minulé nás zavedlo i čtení z obecní kroniky. 

Členské schůze s programem:

Své schůze doplňujeme vždy nějakým programem. Promítání záběrů z již pořádaných akcí. Velký ohlas měla soutěž. „ Jak znáš svoje okolí „ kdy se z fotografií poznávaly krásy našeho okolí

Vzpomínkové pásmo básní a písní 50. let přednesené v dobových kostýmech, připomnělo i mladším divákům , jak se tehdy budovalo.

Prezentaci možno stáhnout zde : 
Vzpominka_na_stare_casy.pps (3,4 MB)
Vyrocka_Spona.pps (4,5 MB)

 

 


 

Výroční členská schůze 2009

 Výroční členská schůze Spony se jako již tradičně konala v příjemném prostředí penzionu Majka na Slavném. Zúčastnilo se 20 členů, pozvaní zástupci složek obce a hosté. Po úvodním přivítání přečetl předseda spolku Jirka Heinzel zprávu o činnosti, která svou vtipnou formou pobavila přítomné. Následovala zpráva o činnosti a zpráva revizní komise. Potěšujícím faktem bylo, že naše řady rozšířili noví členové, Pavla a Richard Gürtlerovi z Prahy. A díky nim pokračovala také schůze kulturním programem. Se zaujetím všichni sledovali promítání a vyprávění manželů Gürtlerových o jejich cestě do Kanady, do Skalistých hor. Bylo to velmi zajímavé! Krásná krajina, vysoké hory, husté lesy, huňatí medvědi, pro nás nezvyklý řád a pořádek při kempování a spousta jiných věcí.

Následovala diskuze a potom už jen volná zábava.

Více si můžete prohlédnoutzde.