Přehlídka v Mezilesí

4. dubna 2014 vyrazilia SPONA s módní přehlídkou do podorlické obce Mezilesí. Dobře nás dovezl a odvezl sám starosta obce. Mohli jsme se podíat na rozhlednu na Sendraži i na minizoo v Mezilesí. 
Co jsme předvedli a jaká byla nálada můžete vidět na fotografiích.

Módní přehlídka v Horní Radechové

Na 16. 5. 2014 nás pozvala obec Horní Radechová, abychom předvedli módní přehlídku k příležitosti oslavy svátku matek. I když byl předváděcí prostor omezený, obecenstvo bylo výtečné.  Jak se můžete přesvědčit na fotografiích, nálada byla výborná. 

Módní přehlídka v Dolanech

Na poslední módní přehlídku v roce 2013 jsme byli pozváni do Dolan na předvánoční akci, kterou přádalo místní družstvo pro své důchodce. Protože to bylo ve všední den (ve čtvrtek 28. 11. 2013), někteří stálí účastníci přehlídek se nemohli zúčastnit, premiéru si odbyli někteří modelové a modelky.

Módní přehlídka ve Vrbicích. 

Na sobotu 16. listopadu 2013 jsme byli pozváni s naší "Přehlídkou napříč stoletím" do malé vesničky Vrbice u Vamberka.

Módní přehlídka v domě s pečovatelskou službou v Polici nad Met.

Na samý závěr srpna 2013 přija Spona pozvání na oslavu v Domě s pečovatelskou službou v Polici nad Metují. Přáli si shlédnout naši módní přehlídku.  Počasí bylo ten den přívětivé a tak jsme mohli na zahradě „pečovateláku“ předvést některé modely z naší bohaté „půdní“ sbírky. Dopravovali jsme se jako již poněkolikáté pěkovským autobusem. V nakládání a vykládání máme už letitou praxi, takže vše šlo jak po másle. Trochu problém nastal, když jsme zjistili, že jedna z členek souboru má omezený výběr garderoby, pravděpodobně se šatstvo srazilo J  . Vypomohla nám čistě náhodně kolemjdoucí významná polická a hronovská herečka, která se již po druhé s chutí do modelů oblékla a po provizorním molu prošla. V závěru přehlídky vyzkoušel moderátor Jirka jako vždy publikum, když se zajímal, do jaké doby je možné datovat vznik tzv. bombarďáků. Nejblíže správnému datu byl jeden z členů polické Pětky a tak mu bylo umožněno (za odměnu  J ) převléct se s námi na závěrečné defilé v historickém spacím úboru. Legraci nezkazil a tak závěrečný potlesk patřil i jemu. Těší nás, že se přehlídka líbila a i my jsme se tam cítili příjemně. I přes zřetelný únik jakési kapaliny (patrně nafty) z pěkovského autobusu, jsme se i zpět dostali v naprostém pořádku.

Atmosféru z tohoto příjemného podvečera si můřete prohlédnout v této webové galerii.


Módní přehlídka v Žernově (listopad 2013)

SPONA opět vyvezla vyvezla dobové oblečení tentokrát do Žernova. Pěkovský  hasičský autobus byl zase nabytý k prasknutí. Protože  se konala v době chřipkové epidemie, byly na předvádění povolány všechny rezervy. Módní přehlídka "Napříč stoletím" byla rozšířena o bruslařské a lyžařské oblečení a vybavení. Líbila se lidi se bavili.  Můžete si to prohlédnout v této webové galerii.